Welkomstpunt Oekraïense vluchtelingen - Internationaal Comité

Nieuws

Hier vind je een overzicht van alle nieuwtjes van onze partners en verenigingen.

Volg ons!

 

Volg ons op sociale media en schrijf je in voor onze nieuwsbrief Zo ben je altijd op de hoogte van al onze activiteiten, projecten en nieuwtjes!

Welkomstpunt Oekraïense vluchtelingen

begeleiding vluchtelingen oekraine.jpgdinsdag, 19 april 2022 13:47

Op maandag 11 april 2022 vond de officiële opening van het Welkomstpunt voor Oekraïners plaats, in de Cuylitsstraat 22 te Antwerpen, in aanwezigheid van IC algemeen directeur Koen De Mesmaeker en Schepen Tom Meeuws.

Op maandag 11 april 2022 vond de officiële opening van het Welkomstpunt voor Oekraïners plaats, in de Cuylitsstraat 22 te Antwerpen, in aanwezigheid van IC algemeen directeur Koen De Mesmaeker en Schepen Tom Meeuws. In zijn toespraak bedankte de Antwerps schepen bevoegd voor sociale zaken, armoedebestrijding, samenlevingsopbouw, sociale economie, leefmilieu en erediensten alle vrijwilligers voor hun inzet en teken van solidariteit met de slachtoffers van de oorlog in Oekraïne. Het is onze verplichting om een warm onthaal te beginnen met een tas koffie te bieden aan deze mensen, klinkt het.
Na de opening waren er al een vijftiental Oekraïners onthaald waaronder drie gezinnen met kleine kinderen.


Oekraïense oorlogsvluchtelingen kunnen hier terecht voor:
- een warm onthaal
- doorverwijzing voor de aanvraag attest tijdelijke bescherming
- hulp bij het invullen van het elektronische formulier ’Verblijfsaanvragen Oekraïne’
- beantwoorden van vragen, hulp en doorverwijzing.
Het Welkomstpunt is zonder afspraak toegankelijk op volgende dagen:
Maandag van 16 tot 18 uur
Dinsdag van 10 tot 12 uur
Woensdag van 16 tot 18 uur
Donderdag van 10 tot 12 uur
Vrijdag van 14 tot 16 uur
Het Welkomstpunt is een samenwerking tussen het Internationaal Comité en Stad Antwerpen, waarvoor onze oprechte dank.

Contactgegevens: onderaan deze FB-post

« Terug

Sluiten